ENEN
Všetky kategórie

Industry News

Ste tu: Domov> Novinky > Industry News

Čo je karbid volfrámu?

Čas: 2022-02-22 Počet zobrazení: 61

Teoretický obsah uhlíka v karbidu volfrámu je 6.128 % (atómový 50 %). Keď je obsah uhlíka v karbide volfrámu väčší ako teoretický obsah uhlíka, objaví sa v karbide volfrámu voľný uhlík (WC+C) a prítomnosť voľného uhlíka spôsobí okolitú karbonizáciu počas spekania. Zrnká volfrámu rastú, výsledkom čoho sú nerovnomerné zrná slinutého karbidu; karbid volfrámu vo všeobecnosti vyžaduje vysoký zložený uhlík (≥ 6.07 %) voľný uhlík (≤ 0.05 %) a celkový obsah uhlíka závisí od výrobného procesu a rozsahu použitia slinutého karbidu.

图片 1

Požiadavky slinutého karbidu na veľkosť častíc karbidu volfrámu WC, podľa slinutého karbidu na rôzne účely, používajú rôzne veľkosti častíc karbidu volfrámu; rezné nástroje zo slinutého karbidu, ako je rezný nôž V-CUT atď., dokončovacia zliatina je vyrobená z ultrajemného jemnozrnného karbidu volfrámu; stredne zrnitý karbid volfrámu sa používa na hrubé obrábanie zliatin; stredne hrubozrnný karbid volfrámu sa používa ako surovina na gravitačné rezanie a vysokovýkonné rezanie zliatin.

Hrubozrnný karbid volfrámu sa používa na banské nástroje s vysokou tvrdosťou horniny a veľkým nárazovým zaťažením; stredne zrnitý karbid volfrámu sa používa ako surovina pre diely odolné voči opotrebovaniu, keď má hornina malý náraz a malé nárazové zaťaženie; ak je zdôraznená jeho odolnosť proti opotrebeniu, odolnosť voči tlaku a povrchová úprava, ako surovina sa používa ultrajemný subjemný Jemný a stredne zrnitý karbid volfrámu; nárazuvzdorné nástroje sa vyrábajú hlavne zo stredne a hrubozrnného karbidu volfrámu.

Skladovanie: Mal by sa skladovať v chladnom a suchom sklade. Počas prepravy by mal byť obalový kontajner neporušený a chránený pred dažďom a slnečným žiarením.

Balenie, skladovanie a preprava: Výrobok je balený v železných sudoch (plastových sudoch) vyložených polyetylénovými plastovými vreckami a čistá hmotnosť každého vrecka by nemala presiahnuť 50 kg. Slová „odolné voči vlhkosti“ a „hore“ by mali byť uvedené na vonkajšom baliacom bubne. Výrobok by sa mal skladovať v chladnom a suchom sklade. Počas prepravy dbajte na to, aby bol obal v dobrom stave a zabráňte vystaveniu dažďu a slnečnému žiareniu.

Použitie:
1. Je široko používaný ako vysokorýchlostné rezné sústružnícke nástroje, konštrukčné materiály pece, komponenty prúdových motorov, kovové keramické materiály, odporové vykurovacie články atď.
2. Používa sa na výrobu rezných nástrojov, dielov odolných voči opotrebovaniu, taviacich téglikov na kovy ako meď, kobalt a bizmut a polovodičových filmov odolných voči opotrebovaniu.
3. Používa sa ako super tvrdý nástrojový materiál a materiál odolný voči opotrebovaniu. Môže vytvárať tuhé roztoky s mnohými karbidmi. Nástroje z karbidu WC-TiC-Co sa široko používajú. Môže sa použiť aj ako modifikované aditívum pre karbidy ternárneho systému NbC-C a TaC-C, ktoré dokážu nielen znížiť spekaciu teplotu, ale aj zachovať vynikajúce vlastnosti, a môžu sa použiť ako letecké materiály.
4. Prášok karbidu volfrámu (WC[9]) sa syntetizuje použitím anhydridu volfrámu (WO3) a grafitu pri vysokej teplote 1400-1600 °C v redukčnej atmosfére. Hutné keramické výrobky možno získať spekaním lisovaním za tepla alebo spekaním izostatickým lisovaním za tepla.

Horúce kategórie