ENEN
Všetky kategórie

Industry News

Ste tu: Domov> Novinky > Industry News

Čo je to tlmivka v prevádzke ropy a zemného plynu?

Čas: 2022-02-22 Počet zobrazení: 91

图片 2

Väčšina zariadení na ťažbu ropy a zemného plynu používa zariadenie známe ako tlmivka na riadenie toku tekutín vyrábaných z vrtov. Zariadenia, ako sú vykurovacie telesá a odlučovače vrtov, zvyčajne obsahujú tlmivku. Má malý otvor nazývaný dusič, ktorý pomáha znižovať tlak, keď ním pretekajú kvapaliny. Tlmivka je navrhnutá tak, aby zvládla erozívnu službu vo forme častíc piesku v kvapalinách. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tlmivke, jej častiach a typoch.

Čo je to škrtiaci ventil?
Ventil sýtiča v ohrievači ropného poľa, separátore vrtu a iných ropných a plynových zariadeniach je podobný pozitívnemu sýtiči. Nahrádza zostavu kapoty a dodáva sa so zostavou zástrčky a nastaviteľným stúpajúcim driekom, ktorý je zasadený do fazule. To umožňuje operátorovi nastaviť tlak a prietok podľa požiadaviek procesu. Nastaviteľné škrtiace ventily sa zvyčajne dodávajú s manuálnym alebo automatickým pohonom drieku ventilu a sú bežnejšie kvôli svojej flexibilite.

Veľkosť fazule v škrtiacom ventile
Tlmivka vyrobená z ocele alebo iných odolných materiálov je vymeniteľná fazuľa alebo vložka, vyrobená s presným priemerom. Dodáva sa v rôznych veľkostiach a tvorí tlmivku, cez ktorú prechádzajú tekutiny.

Typy škrtiacej klapky
Ihlový a sedlový sýtič

Toto je najjednoduchšia variácia pozitívnej tlmivky, ktorá pozostáva z kužeľovitej zástrčky, ktorá zapadá do fazule. Dodáva sa so stúpajúcou stopkou a ručným kolieskom.

Plug and Cage Choke
Toto zvyčajne používa zátku ako riadiaci komponent na priškrtenie toku tekutín vo vnútornom priemere klietky s otvormi. Porty v klietke sú usporiadané tak, aby výsledkom bola najvhodnejšia kombinácia prietoku a riadiacej kapacity pre rôzne účely.

Horúce kategórie